caret-down caret-up caret-left caret-right
Alžbeta Uríková knižný blog Malý Pampúch
...v skvelom slovenskom preklade Jozefa Klingu. Fascinujúce je množstvo entomologických pojmov. V texte sa stretnete z presnými názvami rôznych chrobákov, ale aj s názvami ich častí tiel a iných odborných výrazov. Dokonca je na konci knihy aj slovník. Zistíte tak, že entomológia je veda zaoberajúca sa štúdiom hmyzu. Všetky termíny sú veľmi prirodzene začlenené do príbehu. Celá recenzia pod týmto odkazom.
Juraj Ďúran knižný web VinLit.sk
...Dôležitou súčasťou knihy, ktorá ju robí zaujímavou a originálnou, je aj malý osemstranový „Slovníček entomológa“, ktorý nenásilnou formou poskytuje detskému čitateľovi zrozumiteľné vysvetlenie najdôležitejších entomologických výrazov. Množstvo dialógov v románe, ktoré sú doslova šité na mieru detskému čitateľovi, vyvoláva príjemný pocit strhujúceho dynamického tempa. Treba však pochváliť aj pekný, ľahký a nenásilný preklad pána Klingu, ktorý je šetrný k detskému čitateľovi. Celá recenzia pod týmto odkazom.
Hana Šebestová Holíč

S Jozefom som spolupracovala prvýkrát a bolo mi veľkým potešením. Spolupracovala som s ním na preklade bookletu môjho debutového CD s názvom Utajená zo slovenčiny do angličtiny a z angličtiny do slovenčiny. Jozef mal veľmi profesionálny prístup, veľmi ochotný, rýchly, okamžite reagoval, rešpektoval význam a podstatu textu. Vrelo odporúčam.

Marek Elznic Brno

Jozef vytvoril plagát pre našu kultúrnu akciu Kellergeschichten 1 - Amatérsky spolok nadšencov nemeckého jazyka. Aj vďaka nemu bol náš večer veľmi úspešný. Návštevníci navyše vysoko hodnotili aj grafické spracovanie pozvánky. Vrelo odporúčam. Spolupráca prebiehala bez problémov. Určite jeho služby opäť radi využijeme.

Lenka Cinková Partizánske

U Jozefa som si objednala svadobné oznámenia, pretože ma zaujalo jeho portfólio a verila som, že správne vystihne môj vkus. Z hotových návrhov sme boli so snúbencom hneď na prvý pohľad maximálne nadšení. Jemný, netradično-tradičný dizajn a nádherné farby nás okamžite chytili za srdce. Komunikácia s Jozefom bola absolútne bezproblémová. Mali sme len drobné pripomienky a ich zapracovanie prebehlo veľmi hladko a rýchlo. Na oznámenia, ktoré nám vytvoril Jozef, sme dostali množstvo pozitívnych komentárov, dokonca aj od mimoriadne náročných kamarátov, takže ho môžem všetkým vrele odporučiť.

Peter Damašek Praha

S Jožkom sa poznám už dlhšiu dobu, vždy som ho považoval za veľmi kreatívneho človeka, a preto som sa na neho obrátil s prosbou o návrh loga pre novovznikajúcu firmu. S jeho prístupom som bol nadmieru spokojný, porozprávali sme sa o hodnotách, ktoré sú a budú piliermi firmy, hovorili sme o vízii firmy a jej aktivitách v dlhšom časovom horizonte a na základe tohto prišiel Jožko s viacerými návrhmi loga. Už pri prvom návrhu som bol nadšený, lebo v podstate integruje všetko, o čom sme diskutovali. Návrh loga je tak dobrý, že sa cítim komfortne pri jeho presadzovaní voči zahraničnému partnerovi.

Petr Doležal Brno

Jozef je velký profesionál - od prvotní objednávky, přes ukázky, jak se obraz vyvíjí, až po finální dodání přímo v rámu. Skvělý přístup, rychlá a bezproblémová komunikace a nakonec to hlavní - naprosto perfektní portrét mého syna a babičky. Byl jsem z výsledku opravdu nadšen a cena se mi zdála až podhodnocená vzhledem k úžasné kvalitě a všem zákaznickým službám.Kresba je opravdu nádherný dárek pro blízké a přátele a mohu ji vřele doporučit.

Ivana Skořepová Brno

S Jozefem se mi komunikovalo moc dobře – měla jsem přehled, v jaké fázy můj budoucí obraz právě je, díky pravidelně zasílaným E-mailům s fotkou. Z obrazu jsem měla skvělý pocit, myslím, že Jozef vystihl typické rysy obličeje u mě i manžela a portrét je tak opravdu věrohodný. Cena je dle mého názoru optimální vzhledem k množství času, kterého je na vyhotovení kresby potřeba. Doručení bylo bez problémů, ocenila jsem dodání přímo v rámečku a díky zabalení i snadnou přepravu.

Martin Švec Brno

Jozef byl při komunikaci pohotový. Přesně mi řekl, nad čím je se třeba zamyslet a svými trefnými nápady mi pomohl při rozhodování. Komunikaci hodnotím jako příjemnou a rychlou. Dodání obalů na CD do vlastních rukou bylo přesně v domluveném termínu. Hotový obal je prostě nádhera – je víc profi, než jsem si představoval. S panem Klingou se výborně spolupracuje, jsem velmi spokojen. Má rozumné ceny za profesionální výsledky. Doporučuju.

Pavol Bodorík Brno

Zadal jsem si u pana Jozefa Klingu výrobu designu reklamního letáku a vizitky. Spolupráce byla velmi příjemná, pan Jozef Klinga mi dal spoustu návrhů. Jeden lepší, jak druhý. Byl nadšený, bylo na něm vidět, že svou práci dělá rád a svým nadšením mě strhl také. Jeho výtvor se mým klientům líbí. Vymyslel mi i slogan. Někteří, aniž by chtěli, si ho zapamatovali. Skvěle, skvěle, skvěle!! Naprosto doporučuji. Pokud chcete originalitu a krásnou vizáž – zvolte pana Jozefa Klingu. Moc mu tímto děkuji.

Michal Brňa Senica

S Jozefom sa mi spolupracovalo veľmi dobre už pri navrhovaní nového loga pre moje záhradníctvo a preto som si u neho objednal portrét. Komunikovali sme spolu najmä prostredníctvom sociálnej siete. Bezproblémovo a rýchlo reagoval na moje dotazy a podnety. Portrét bol určený ako darček ku krstu pre môjho synovca. Bol mi odovzdaný aj v ráme. Tak ako rám, tak aj samotný portrét bol perfektný. Bol som rád, že som vymyslel originálny darček a taký pekný :) Ide o originálny darček, preto by nemala byť cena rozhodujúcim kritériom. Ale pre porovnanie s inými ilustrátormi či grafikmi, bola cena veľmi priaznivá. Doručenie objednávky hodnotím ako extra doručenie. Pán ilustrátor bol ochotný sa stretnúť približne na pol ceste, čo mne uľahčilo danú situáciu.

Pavel Líčeník Dolní Bojanovice

Komunikace s ilustrátorem výborná. Prvotní dojmy z hotového obrazu provázelo nadšení. Jednalo se o kresbu manželky se synem, kde podoba manželky téměř odpovídala realitě, jen u syna se podoba trochu rozcházela s fotografii. Cena takové kresby na formát A4 je odpovídající.

Marcela Gabčová Vracov

Portrét jsem dostala od Jozefa jako dárek, který mě i celou mou rodinu velmi potěšil. Velkým překvapením bylo, když jsem na portrétu spatřila fotku z mého albumu, kde jsem na ní byla já a moje dcera. Kresba je nádherná a jako dárek přátelům či rodině ji mohu jen vřele doporučit.

Katarína Gachová Šaštín Stráže

S Jozefom som osobne nekomunikovala, len som poprosila známu a bolo dohodnuté. Nevedela som sa rozhodnúť pre konkrétnu fotku – Jozef si ju vybral sám v mojom albume a o to bolo prekvapenie väčšie, keď som dostala hotovú kresbu. Veľmi sa páčila nielen mne, ale všetkým, čo ju videli. Ak budem vyberať darček pre priateľov či rodinu, bude to isto kresba od Jozefa Klingu, pretože to je kvalitná práca v prijateľnej cene.

Daniela Vitteková Dolná Krupá

S Jožkom sa mi super spolupracovalo a bola som veľmi spokojná. Pôvodne som si u neho objednala portrét pre najlepšiu kamošku na Vianoce, ktorý urobil podľa spoločnej fotky. Kamoška bola nadšená, obrázok vyzeral tak autenticky a umelecky zároveň:) A potom si ešte spomínam na moment, keď sa Jožko v škole nudil, zapozeral sa a nakreslil ma z profilu len obyčajnou pentelkou. Pôvodne to mal byť len taký náčrt na zabitie nudy, ale ten obrázok je fantastický a mám ho dodnes deň.

Martina Minaříková Brno

Komunikace s Jozefem byla bezproblémová. Z hotového portrétu jsem byla nadšena, moc se mi líbí. Cena za portrét byla přiměřená.